Česká unie sportu Národní sportovní agentura Moravskoslezský kraj Statutární město Opava

Erasmus

21.12.2021
Program Erasmus+
Nově vyhlášená výzva má uzávěrku 23. března 2022. K vyhlášení výzvy je připraven seriál infowebinářů „Erasmus+: Nové příležitosti pro český sport“.
Během úvodního webináře, který je naplánován na 10. ledna 2022 od 16:00 hodin, bude přiblížena sportovní politika EU, kontext evropských fondů a zejména program Erasmus+. Dozvíte se jak o prioritách programu, tak o široké nabídce možností zapojení včetně typů podporovaných projektů, akcí a zahraničních výjezdů. Následovat bude debata o přínosech účasti v programu, kde se o své zkušenosti podělí také několik úspěšných žadatelů.
Následující webináře, které proběhnou 17., 18., 19. a 24. ledna 2022 (vždy od 16:00 hod.) se budou věnovat konkrétním aspektům programu a přípravy jednotlivých projektů.
Na úvodní i následující webináře se může přihlásit na odkaze zde.
Více informací o programu Erasmus+ a samotné výzvě naleznete v příloze nebo zde a v čerstvém vydání newsletteru Domu zahraniční spolupráce Mozaika - zde.

12.4.2021
Program Erasmus + 2021-2027
Informační shrnutí a průvodce programem a nejdůležitější informace
• Program Erasmus + 2021-2027 přímo navazuje na svého předchůdce a přináší řadu novinek a o více jak 40% vyšší rozpočet v porovnání s předchozím programem (zhruba 500 milionů eur pro sportovní akce a projekty). V tomto roce to je částka necelých 42 milionů eur, která se bude v následujících letech výrazně navyšovat.
• Kapitoly zaměřené na podporu sportu stejně tak jako finanční management a správa projektů doznaly výrazných změn, které přináší velké zjednodušení a zaměření se hlavně na výsledky projektů a ne na jejich administrativní exekuci.
• Nejdůležitější změnou je zavedení tzv. lump sums – pevně stanovených částek na typ projektu – s jejichž pomocí budou projekty implementovány. Nároky na kvalitu a metodiku projektů vzrůstají se zvyšující se částkou.
o Malé projekty – 30 000, 60 000 EUR
o Velké projekty – 120 000, 250 000, 400 000 EUR
o Neziskové sportovní akce – 200 000, 300 000, 450 000 EUR
• Nadále budou podporovány mezinárodní projekty, ale minimální počet partnerů byl snížen na 2 u malých projektů a 3 u velkých projektů, což dává šanci i přeshraničním projektům a malým regionálním partnerstvím.
• V rámci neziskových sportovních akcí pak bude možné finančně podpořit i více akcí, které se konají ve více evropských zemích. Minimální počet zapojených akcí jsou 3.
• K hlavním „sportovním“ prioritám z minulých let přibily průřezové priority, na které se projekty také mohou zaměřit:
o Inkluze a rozmanitost
o Životní prostředí a boj proti změně klimatu
o Digitální transformace prostřednictvím rozvoje digitální připravenosti, odolnosti a kapacity
o Společné hodnoty, občanská angažovanost a účast na věcech veřejných
• Vzhledem k tomu, že výzva k předkládání projektových záměrů byla v tomto roce vyhlášena až na konci března bude uzávěrka 20. května. Administrace žádostí vyžaduje přesné a pečlivé zpracování.
• Od podzimu tohoto roku by ale měl být kalendář stabilizován tímto způsobem:
o Říjen-listopad – vyhlášení výzvy
o Duben následujícího roku - uzávěrka
o Září-říjen – vyhlášení výsledků
o Leden následujícího roku – začátek implementace projektů
V případě jakýchkoli dotazů se neváhejte obrátit na Janu Janotovou  e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. .
V případě zájmu více organizací zváží olympijský výbor organizaci informačního webináře. S plnohodnotným školením-seminářem nicméně počítáme na podzim tohoto roku tak, aby zájemci měli dostatečný čas si své projekty připravit pro výzvu r. 2022.

 

Joomla templates by a4joomla